Bracina-wedstrijd 2019: nieuwe formule

Het Bracina-festival van vorig jaar moest, op algemeen verzoek, opnieuw plaats ruimen voor een wedstrijd. 

MAAR met aangepaste modaliteiten...

- Zo duurt de wedstrijd sowieso maar één dag: zondag 28 april.

- Hij begint ten vroegste om 9 uur en eindigt ten laatste om 21 uur, gevolgd door proclamatie, prijsuitreiking en receptie.

- Het middag- en avondmaal worden vervangen door belegde broodjes (op voorhand te bestellen, hoe volgt nog).

- Er zijn drie juryleden: Toon Verlinden, Tony Jacobs en Fabienne De Groote. 

- Minimumvereiste voor mogelijke deelname is 70% halen op de clubwedstrijd.

- De uitslagen van de verschillende clubwedstrijden worden op één lijst gezet: van hoogst naar laagst geklasseerde worden de films dan genomen voor de Bracina-wedstrijd tot de beschikbare projectietijd vol is. Het is dus mogelijk dat niet alle films met minimum 70% aan bod komen. De projectievolgorde zelf wordt door loting bepaald. (Artikel 13 van het reglement)

- Inschrijvingen moeten per club, ten laatste op 19/3 (excelformulier werd naar de clubs gestuurd). 

- De individuele inschrijvingsformulieren, getekend, moeten ten laatste op 26/3 bij de secretaris zijn. 

- De films zelf moeten ten laatste op 26/3 bij de verantwoordelijke techniek zijn (per post, op de vergadering of via internet). 

- De loting voor de projectievolgorde gebeurt op de Bracina-vergadering van 26/3 in het Sint-Jozefcentrum, Burgemeestersstraat 59, 3000 Leuven. 

 

Wat wel hetzelfde gebleven is, is de locatie: Kasteel La Motte, Lumbeekstraat 20, 1700 Sint-Ulriks-Kapelle. 

En de praktische organisatie die in handen is van Videoclub Dilbeek, waarvoor dank bij voorbaat. 

Nu rest ons nog alleen te hopen op voldoende publieke belangstelling... 

Kom dus kijken, de wedstrijd is gratis toegankelijk en de sfeer gezellig en fijn, garanties voor een ontspannende filmkijkdag !

 

 

 

 

 

Palmares van de themafilmwedstrijd 2018

Het gekozen thema was “Met de … geraak je overal”, een thema dat wel origineel was, maar niet veel cineasten wist te inspireren. Deze waren er wel bij en behaalden:

1. Hartkaiser Downhill - Wim Aertgeerts

2. Met de gondel en te voet … ga je de bergtoppen tegemoet - Marcel de Jonghe

3. Met bloemen geraak je overal - Roger Olivy

4. Autoloze zondag - Jean-Pierre van Cauwenberge

5. Venetiaanse parade - Cyrille Peeters

6. Oostende voor anker - Willy Bolle

De films werden beoordeeld door 5 juryleden - André Liesmons (LAVIDAC), Casy Siebens (SWD), Ivan Cogneau (SKOOP), Piet Vandenpoel (SCV) en Willy Savenberg (HFT) - én het aanwezige publiek (ongeveer 60 personen).

Met dank aan de jury en proficiat aan de deelnemers !

Georganiseerd door BRACINA, met de steun van VideoClub Dilbeek en VAF. 

 

N.B. 

De trend die naar voor komt uit de kleine enquête is dat meer cineasten zouden deelnemen met een gemakkelijker thema, een breder thema (volledige resultaten volgen nog). De studiedag liep daar al op vooruit en lanceerde het voorstel van “Seizoen(en)” voor 2020!

Start de brainstorming !!

 

 

joomla templatesfree joomla templatestemplate joomla

Blue Flower

2019  Bracina   globbers joomla template